Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Tülden Avize Yapımı

Tülden Avize Yapımı

Evimizde kendimiz yapabileceğimiz bir diğer dekorasyon ürünü ise avizelerdir. Birçok farklı şekilde avize yapabileceğimiz gibi biz sizlere tül kullanarak avize yapımını anlatacağız. Bu sayede avizemiz daha ağır bir görünüme sahip olacaktır.

Çok basit işlemler uygulayarak çok şık avizeler elde edebilirsiniz. Üstelik yaparken hem keyif alacaksınız hem de çok şık bir görünüme sahip olan avize elde etmiş olacaksınız. Evimizin havasını değiştirecek tülden avize yapımı hiç de zor değil ve malzemelerini de kolayca temin edebilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu tülden avizeyi istediğiniz yere asabilir ve odanıza yani bir hava katabilirsiniz. Şimdi adım adım nasıl yapılacağını inceleyelim.

Tülden Avize Yapımı

  1. Yapmak istediğimiz avizemizin büyüklüğüne tülden yuvarlak şekilde bir parça kesiyoruz.
  2. Tülden kestiğimiz bu yuvarlak parçanın üzerine tutkal sürüyoruz.
  3. Bir adet balonumuzu avizemizin olmasını istediğimiz büyüklüğe gelene kadar şişirelim. Tutkal sürdüğümüz tülü balonumuzun üzerine yapıştırıyoruz. Tamamının kaplandığından emin olalım. O yüzden tülden parçayı keserken boyutuna dikkat edelim. Balonumuzun üst kısmını kaplarken bir miktar açıklık bulundurmakta fayda var. Bu açıklıktan sönmüş balonumuzu çıkaracağız ve sonrasında ise ampulümüzü oradan içeri sarkıtacağız.
  4. Kaplama işi bittikten sonra tutkalımızın tamamen kuruması için balonumuzu beklemeye bırakalım.
  5. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra balonumuzu söndürüp 3. adımda bıraktığımız açıklıktan dışarı çıkarıyoruz.
  6. Son adımda ise açık kalan kısımdan elektrik malzemelerini ve ampulümüzü sarkıtıp avizemizi kullanıma hazır hale getiriyoruz.
  7. Tüm bu işlemler bittikten sonra avizemizi istediğimiz yerde kullanabiliriz. Evinize yeni bir hava katacak olan bu avizeyi hazırlarken size iyi eğlenceler diliyorum.

Avize Yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz