Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Çoğu kadının muzdarip olduğu ve üstesinden gelmeye çalıştığı problemlerden birisi olan vajina kokusu sosyal yaşantıyı da büyük ölçüde etkilemektedir. Akıntılardan kaynaklı olan vajina kokusu, rahim girişindeki enfeksiyonlardan da kaynaklanabilmektedir. Bu yazımızda sizler için vajina kokusu nasıl giderilir, vajina kokusunu gidermek için ne yapılmalı gibi soruları yanıtladık.

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Vajina kokusu giderme için pek çok yöntem vardır. Bunlardan bir kaçını sizler için derledik.

Vajina kokusu giderme

Çemen Otu: Vajina kokusunu yok etmek için kullanılan çemen otu, adet düzeni üzerinde de oldukça etkilidir. Hormon dengesini sağlaması ile kadın sağlığı için olumlu etkileri vardır. Peki çemen otu ile vajina kokusu nasıl giderilir? 1 litre suyun içerisine 3 tatlı kaşığı kadar çemen otu koyulur. Orta ısılı ateşte 30 dakika boyunca kaynatılır. Bu sürenin sonunda hazır hale gelen çemen suyu ile vajina günde 3-4 kez yıkanır.

Yoğurt ile vajina kokusu

Yoğurt: İçerisindeki bakteriler sayesinde vajina kokusunu giderici özelliği vardır. Bir pamuk yoğurta batırılır ve vajina silinerek temizlenir. 15 dakika beklendikten sonra yoğurt ile silinen bölge su ile durulanır. Bu işlemde günde 3 – 4 kez uygulanır.

Karbonat ile vajina kokusu giderme

Karbonat: Vajina kokusu, vücudun pH dengesi bozuk olan kişilerde görülmektedir. Karbonat ise vücudun pH dengesini düzenlemede önemli rol oynar. Bu nedenle gün içerisinde suyunuza az miktarda karbonat ilave ederek tüketiniz. Aynı zamanda küvete doldurduğunuz suya yarım su bardağı karbonat ekleyip bu suda yarım saat kadar oturabilirsiniz. Hem vajina kokunuzu ortadan kaldıracak, hem de mantar enfeksiyonunuz var ise ortadan kaldıracaksınız.

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı: Antiseptik özelliği olan çay ağacı yağı, mikropları öldürür. Fakar vücuda direk olarak uygulandığında tahrişe neden olabilir. Bu yüzden yarım su bardağı suya bir kaç damla yağdan damlatarak bu su ile vajina yıkanmalıdır.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi: Mantarları yok etmede kullanılan elma sirkesi mikroları öldürücü etkiye sahiptir. Mantar tedavisi dışında vajina kokusu gidermek için de kullanılmaktadır. Peki ama nasıl uygulanmalıdır? Küvete suyu doldurup içerisine 2 su bardağı elma sirkesini dökün. Bu suda yarım saat kadar bekleyin. Haftada 5 gün bu uygulamayı tekrarlayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Buket dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum
  Hemen dönerseniz sevinrim

 2. Esra dedi ki:

  Evde paketleme ii yapmak istiyorum dnerseniz sevinirim

 3. Ebru dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum bu ise cook ama cook uhtiyacim var bi yardimci olursaniz sevinirim ilginizi bekliyorum

Yorum Yaz