Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Haziran 2020

Yarın Günlerden Pazartesi

Yarın Günlerden Pazartesi

PAZARTESİ SENDROMU DA NEDİR?

Pazartesi sendromu için güzel geçirilen pazar gününden sonra işe adapte olabilme sendromudur diyebiliriz. Aynı zamanda, haftasonundan sonra tekrar aynı strese ve yoğunluğa alışmanın zor olduğu bir gün de diyebiliriz.

Çalışanlar için en sevilmeyen gün olarak bilinsede Pazartesi, aslında yeni başlangıçların yapılabileceği, yeni umutların doğabileceği bir gün, bir haftaya başlangıçta olabilir.

Pazartesi Sendromu

Pazartesi Sendromundan Kurtulmanın Yolu Var mıdır? 

Tabi ki de vardır..

İlk olarak Cuma akşamı ertesi günün tatil olacağının mutluluğuyla dolu oluyorsak, Pazar akşamı da öyle olmalı. Pazartesi iş olsa bile biz aynıyız, sevdiklerimiz aynı, değişen tek şey işe gidiyor olmamız. Kendimizi, zihnimizi bu şekilde kodladıktan sonra yapabileceğimiz şey 1 fincan bitki çayı içip güzel bir uyku uyumak. Bitki çaylarından papatya çayı, melisa çayı vb. çaylar içmek bize yardımcı olabilir.

Örnek olarak melisa çayının tarifini verecek olursak;

1 büyük fincan için 1 çay kaşığı melisa yeterlidir. Suyu kaynattıktan sonra melisanın üzerine dökün ve 8-10 dakika demlenmesini bekleyin. Demleme süresini çok uzun tutmamalıyız, acı olabilir.

Süzünce sade veya biraz balla tatlandırarak içebilirsiniz.

Pazartesi, Salı, Cuma, Pazar derken günler, haftalar, aylar, yıllar, yani zaman bu kadar hızla akarken 2015 yılının son ayına gelmiş bulunmaktayız. Yeni yılı, yeni umutları da yanında getirmesini dileyerek sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni Yıl

2015 yılının son ayında yeni yıl için hazırlıklar, planlar yavaş yavaş yapılmaya başlanmıştır. Ailemiz ve sevdiklerimizle bir arada yeni yıl yemekleri, birbirimize alınan sürpriz hediyelerin heyecanlı bekleyişi ve mutluluğu hiç bir şeye değişilmez. Aslında önemli olan gün, ay, yıl değil. Önemli olan mutluluk, huzur, sağlık ile geçirebileceğimiz zamanlardır. Bunun için motive olmak gerekir.

Her şey bir yana hayata tebessüm ederek bakmalıyız. Mutluluk, sevdiklerimizle bir aradayken güzel.

MUTLU HAFTALAR..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz