Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Yılbaşı için Kar Küresi Yapımı

Yılbaşı için Kar Küresi Yapımı

Kar küreleri sadece yılbaşı için değil yılın her anında hediye edilebilecek güzel şeylerden bir tanesidir. Bu büyüleyici ürün günün her anında onu elinde bulunduran kişi için büyük bir mutluluk kaynağı olabilir. Peki kar küreleri nasıl yapılır? Kendimiz evde kar küresi yapabilir miyiz? Yapımı sandığımızdan daha kolay olan bu kar kürelerinin nasıl yapıldığını sizler için anlatmaya çalıştık.

Kar Küresi Yapımı

Kar küresi hazırlamak için seçeceğiniz kavanozun büyüklüğünü ayarlamak size kalmış. İstediğiniz boyda bir kavanoz seçebilirsiniz. Kavanozumuzu seçtikten sonra hediyelik eşya satan mağazalardan yılbaşına özel seramikten veya plastikten yapılmış figürler satın almalısınız. Çam ağaçları, noel baba figürleri vs süsleme için idealdir.

Kar Küresi Yapımı

Figürlerimizi ve kavanozumuzu seçtikten sonra kavanoz kapağının iç kısmına aldığımız bu figürleri çabuk kuruyan yapıştırıcılarla güzelce yapıştırın ve kurumasını bekleyin.

Kavanozumuzun içerisini tamamen “saf su” ile doldurun ve içerisine bir miktar renkli sim ve birkaç damla gliserin ekleyin. Gliserin simlerin su içerisinde yavaşça hareket etmesini sağlayacaktır. Ancak çok fazla eklersek simlerin kavanozun dibine yapışmasına sebep olacaktır. Bu yüzden miktarını iyi ayarlamamız gerekmektedir. Figürümüzün boyutuna ve diğer süslemelerimize göre kavanoz içerisindeki sıvıyı iyi ayarlamamız gerekmekte. Çünkü kapağı kapattığımızda içerideki sıvı taşabilir.

Kar küresi yapımı tamamlanmıştır. El yapımı olan bu güzel kar kürenizi sevdiğiniz bir arkadaşınıza yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Pelin dedi ki:

  Oyuncak çam ağacını nereden buldunuz? Milyonculara baktım yoktu, yardımcı olsanız ne iyi olur! 🙂

  1. kadinlaratolyesi dedi ki:

   Merhabalar, oyuncak satan yerlerde bulabilirsiniz. Bazı milyoncularda da bulunabiliyor 🙂

   1. Kübra dedi ki:

    Peki neyle yapistirirsak iyi tutar

    1. kadinlaratolyesi dedi ki:

     Merhaba Kübra Hanım, tutkal ile yapıştırmanızı öneririz. Sudan etkilenmez. 🙂

Yorum Yaz