Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2020

Yılbaşı Şapkası Nasıl Yapılır?

Yılbaşı Şapkası Nasıl Yapılır?

Yılbaşı şapkası nasıl yapılır? Yeni yıl eğlencelerinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de yılbaşı şapkalarıdır. Yeni yıl için kendi şapkalarınızı yapmaya ne dersiniz?

Yapımı oldukça basit olan bu şapkalarını kendiniz yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Adım adım yılbaşı şapkası nasıl yapılır inceleyelim.

Kartondan Yılbaşı Şapkası Yapımı

Öncelikle işe şapkamızı yapacağımız fon karton ile başlıyoruz. Renkli bir fon karton kullanabilirsiniz ama isterseniz desenli olanlarından isterseniz de kendinizin boyadığı kartonla şapkanızı yapabilirsiniz.

Kartonumuzu seçtikten sonra büyükçe bir daire çizip bunu dörde bölüyoruz. Elde ettiğimiz bir adet çeyrek daireden bir adet şapka çıkacaktır. Bu yüzden çeyrek dairenin ölçüsünü başınızın ölçülerine uyacak şekilde ayarlamaya dikkat edin.

Çeyrek daire elde ettikten sonra düz kenarları üst üste gelecek ve bir koni oluşturacak şekilde katlıyoruz.

Katladıktan sonra kendi karar verdiğimiz bir yapıştırıcıyla bu kenarları birbirine tutturuyoruz. İsterseniz bir bant isterseniz bir iğne kullanabilirsiniz.

Yılbaşı Şapkası

Kenarları birleştirdikten sonra asıl önemli nokta olan süslemeye geldi sıra. Süsleme için hayal gücünüze başvurun. İsterseniz şapkanıza değişik ifadelerde yüz şekilleri çizebilirsiniz. İsterseniz bir Noel Baba figürü ekleyerek pamuktan saç sakal ekleyebilirsiniz. Veya kırmızı bir karton seçip altına pamuktan bir şerit çekerek klasik bir yılbaşı şapkası elde edebilirsiniz.

Tamamen size ve hayal gücünüze kalmış bir durum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hatice Karacan dedi ki:

    Teşekkürler, güzel bi paylaşım olmuş. Çocuklarımla birlikte yapcam 🙂 Hem bize de etkinlik olmuş olur..

Yorum Yaz