Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Yumurtadan Çim Adam Yapımı

Yumurtadan Çim Adam Yapımı

Ev dekorasyonuna önem veren biriyseniz ve el becerinize güveniyorsanız bu yazımızda anlatacağımız konu tam sizler için.

Boş vakitlerinizi değerlendirmek ve güzel vakit geçirmek için yapacağımız bu yumurtadan çim adamlar evinizde şık yerler kaplayacaktır.

Malzemeler:

  • Yumurta
  • Toprak
  • Bıçak
  • Çim tohumu

Çim Adam Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmak istediğimiz çim adam kadar yumurtamızı alıyoruz. Yumurtamızın kabuğunun üst kısmından bıçak yardımı ile çimlerimizin yetişebilmesi için küçük delikler açıyoruz. Bu işlemi yaparken yumurtamızın kabuğunun kalan kısımlarını çatlatmamaya özen göstermeliyiz.

Küçük bir delik açıp yumurtanın içerisini bir kaba boşalttıktan sonra deliği biraz daha genişletebiliriz. Artık elimizde içi boş ve üzeri açık bir yumurta var.

Kenarlarını temizlediğimiz yumurtamızın içerisini toprakla doldurmamız gerekiyor. Çay kaşığından yardım alarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Toprak doldurma işlemini tamamladıktan sonra üzerine birkaç tutam çim tohumunu koyuyoruz. Daha sonra ise çok ince bir tabaka olacak şekilde tohumların üzerini tekrar toprakla kaplıyoruz. Tamamladığımız çim adamlara bir miktar can suyu vermeyi unutmayalım. İşte yumurtadan çim adamlarımız hazır.

Çim Adam Yapımı

Bundan sonra yapmamız gereken tek şey ise yumurtadan çim adamlarımızı direk olarak gün ışığına maruz bırakmamak. Çünkü yumurtamız küçük olduğundan çimlerin büyümesinde etkili olan suyu çok çabuk kaybeder. 1 hafta süre sonra çimlerimiz istediğimiz boyutta uzayacaktır.

Çimlerimiz uzadıktan sonra uçlarını bir makas yardımıyla kesmeliyiz ki, çimlerimiz daha sık ve kuvvetli çıkmaya devam etsin. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yumurtamıza istediğimiz figürleri çizerek süsleme yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz