Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Zencefilin Faydaları

Zencefilin Faydaları

Çoğumuzun ismini bile bilmediği, bilenlerin ise tadını ve kokusunu sevmediği bir bitki olan zencefilin vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez. Bu yazımızda size mucizevi bir besin olan zencefilin faydalarını anlatacağız.

Zencefilin Faydaları Nelerdir?

Mide bulantısını gidermede zencefil çok önemli bir etkendir. Öksürüğünüzün kesilmesi için kullanabileceğiniz gibi soğuk algınlığı tedavisi için de kullanabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz fotoğraf zencefil bitkisinin köküdür. Zencefile toz halinde ulaşabilirsiniz ancak taze olarak alıp tüketmek her zaman için daha sağlıklıdır.

Zencefil

Zencefilin içerisinde eser miktarda da olsa yağ bulunmaktadır ve bu yağın asidik özelliği fazla olduğundan direk olarak cilde uygulandığında cildinizi tahriş edebilir. Bu yüzden cildinizi güzelleştireceğini düşünerek vücudunuza uygulamayın.

Zencefili soğuk algınlığı tedavisi için, mide bulantısını geçirmek için veya öksürüğü geçirmek için kullanabiliriz demiştik. İşte size basit bir tarif;

Soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı, bir miktar balın içerisine zencefil ekleyerek her sabah tok karnına tüketebilirsiniz. Bir kaç gün içerisinde etkisini gösterecektir.

Eğer bağırsaklarınızda gaz sorununuz var ise 1 bardak kaynar suya, 1 tatlı kaşığı zencefili ve isteğe göre 1 çay kaşığı limon suyunu ekleyerek tüketebilirsiniz.

Şayet zencefilin tadını beğenmiyorsanız ve bu tarz karışımları tüketmek size zor geliyorsa karışımlarınıza bir miktar bal veya esmer şeker katarak onları tatlandırabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz